اتاق مانیتورینگ

راه اندازی اتاق مانیتورینگ، فرآیندی بسیار تخصصی است که اگر در طراحی آن دقت کافی صورت نگیرد، موجب تحمیل هزینه های بسیار به سازمان و البته خروجی ناکارآمد می باشد که در صورت سازمان مجبور به پرداخت هزینه های مجدد برای بازسازی سیستم خواهد بود

اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته

مشاهده تصاویر زنده دوربین های مداربسته در یک پروژه، یکی از درخواستهای همیشگی کارفرمایان می باشد. در برخی از این پروژه، نیاز به راه اندازی یک اتاق مانیتورینگ وجود دارد که نیروهای حراست و امنیتی پروژه بتوانند تصاویر را در حجم گسترده مشاهده کنند.

برای مثال یک سایت صنعتی را در نظر بگیرید که دارای 200 دوربین است و کارفرما انتظار دارد تمامی تصویر زنده توسط نیروهای حراست به صورت زنده قابل پخش باشد. بر انجام این درخواست، راهکار راه اندازی اتاق مانیتورینگ است، اما برای پیاده سازی این راهکار میبایست پارامترهای مختلفی را در نظر گرفت.

با توجه به اینکه بستر ارتباطی دوربینها در چنین پروژه ای، قطعا بستر شبکه TCP-IP است، برای پیاده سازی این راهکار میبایست ابتدا زیرساختهای ارتباطی و تجهیزات مناسب دیکودینگ را فراهم نمود و سپس به فکر تهیه نمایشگر بر اساس تعداد نمایش دوربینها در هر مانیتور بود. همینطور کیبورد کنترلر و کامپیوترهای کلاینت جهت استفاده اپراتورها و البته مدیر سیستم نیز از دیگر تجهیزات مورد نیاز در واحد اتاق مانیتورینگ است.

پروژه راه اندازی اتاق مانیتورینگ از مرحله طراحی این اتاق شروع می شود و همانطور که در بالا گفته شده با بررسی زیرساختهای موجود، نیازهای پروژه، انتخاب تجهیزات مورد نیاز و پیاده سازی پروژه ادامه دارد.

راهکارها

  • انتخاب صحیح تجهیزات با قدرت دیکودینگ مورد نیاز پروژه
  • طراحی صحیح زیرساخت شبکه
  • استفاده از نرم افزارهای مناسب با امکانات کامل و رابط کاربری آسان
  • استفاده از ویدئو وال های صنعتی برای کارکرد 24 ساعته در 7 روز هفته

چالشها

  • پردازش تصاویر در حجم بالا
  • پخش تصاویر بدون وقفه
  • مدیریت و قابلیت تغییر آسان چیدمان تصاویر
  • پایداری کارکرد سیستم در دراز مدت
اتاق مانیتورینگ

جمع بندی

راه اندازی اتاق مانیتورینگ، فرآیندی بسیار تخصصی است که اگر در طراحی آن دقت کافی صورت نگیرد، موجب تحمیل هزینه های بسیار به سازمان و البته خروجی ناکارآمد می باشد که در صورت سازمان مجبور به پرداخت هزینه های مجدد برای بازسازی سیستم خواهد بود. تیم زینو هوشمند با دارای بودن تجارب فراوان در این حوزه، راهکار اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته را با کیفیتی عالی و پایداری کارکرد بسیار بالا برای شما انجام می دهد.

یک تماس برای طراحی و دریافت مشاوره تخصصی

کارشناسان زینو هوشمند در تمامی مراحل پروژه در کنار شما هستند

یک تماس برای طراحی و دریافت مشاوره تخصصی

کارشناسان زینو هوشمند در تمامی مراحل پروژه در کنار شما هستند