شناسایی چهره با دوربین مداربسته

شناسایی چهره با استفاده از دوربین مداربسته، راهکاری مطمئن در حوزه کنترل هوشمند تردد می باشد که البته پارامترهای گوناگونی نیز در انتخاب راهکار مطمئن تاثیر گذار است

کنترل هوشمند تردد با استفاده از شناسایی چهره

کنترل تردد افراد، همیشه یک اصل اولیه در حوزه تأمین امنیت یک سازمان بوده است. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش امکانات نرم افزاری، امروزه کنترل تردد افراد به “کنترل هوشمند تردد افراد” تبدیل شده است و راهکارهای نرم افزاری هوشمند جهت انجام این اصل مهم به کمک سازمانها آمده اند. یکی از اصلی ترین راهکارهای کنترل هوشمند تردد، شناسایی چهره با استفاده از دوربین مداربسته است.

امروز، میتوان به راحتی تمامی گیتهای ورودی و خروجی یک سازمان را با استفاده از چهره افراد مدیریت کرد و دیگر نیازی به صدور ID Card و بررسی های طولانی نمی باشد. این گیتها (و یا حتی دربهای ورودی خروجی مانند اتاق سرور) به راحتی به سیستم های نظارت تصویری متصل و میتوان به راحتی از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری کرد.

برای درک بهتر موضوع، یک فروشگاه زنجیره ای را مثال میزنیم. فرض کنید، فردی در یکی از شعبه های یک فروشگاه زنجیره ای اقدام به سرقت میکند و مسئولان فروشگاه بعدا و در بازبینی تصاویر متوجه این موضوع می شوند. در اینجا، با استفاده از راهکار شناسایی چهره با استفاده از دوربین مداربسته، میتوان تصویر این فرد را در سرورهای مرکزی فروشگاه ثبت و سپس در صورت ورود این فرد به هر کدام از شعب این فروشگاه در سراسر شهر، استان و یا کشور، به سرعت نیروهای حراست فروشگاه را از این موضوع مطلع نمود.

پیاده سازی راهکار شناسایی چهره با دوربین مداربسته، نیاز به ارزیابی های متعددی مانند موقعیت نصب دوربین، میزان نور ورودی های در ساعات مختلف شبانه روز، طراحی پایگاه داده یکپارچه و … دارد که تیم زینو هوشمند، با داشتن تجارت متعدد در این حوزه، امکان پیاده سازی این راهکار را با ضریب دقت بسیار بالا برای شما فراهم می کند.

راهکارها

  • استفاده از سرور و یا نرم افزارهای بهینه برای توان پردازشی بالا
  • انتخاب دوربین با نوع لنز مناسب بر اساس موقعیت نصب
  • طراحی پایگاه داده بر اساس لیستهای طبقه بندی شده
  • استفاده از تکنولوژی های روز جهان برای شناسایی چهره با ماسک

چالشها

  • توان پردازش تصویر ورودی های پرتردد (تعداد چهره در ثانیه)
  • موقعیت نصب دوربین نسبت به محل تردد افراد
  • پایگاه داده یکپارچه
  • شناسایی چهره در زمان استفاده از ماسک
شناسایی چهره با دوربین مداربسته

جمع بندی

با توجه به بروز بیماری کرونا و استفاده همه گیر مردم از ماسک، تکنولوژی شناسایی چهره که توسط بزرگترین و مهم ترین شرکتهای جهان مورد توسعه قرار گرفته بود دچار چالشی جدی شد و تنها برخی از این شرکتها موفق به ارائه این راهکار بر اساس شرایط روز شدند که انتخاب بهترین گزینه در بین راهکارهای موجود و همچنین ترکیب این ویژگی ها با سیستم های نظارت تصویری معمول سازمان به امری پرچالش تبدیل شده است.

برای انجام این مهم و داشتن داشتن سیستمی با ضریب دقت بالا و همچنین عدم پرداخت هزینه های گزاف نیاز به شناخت دقیقی از بازار و راهکارهای موجود می باشد که تیم زینو هوشمند با انجام تمامی این بررسی ها و شرایط پروژه شما، راهکار شناسایی چهره با دوربین مداربسته را با بالاترین ضریب دقت در پروژه شما پیاده سازی می کند.

یک تماس برای طراحی و دریافت مشاوره تخصصی

کارشناسان زینو هوشمند در تمامی مراحل پروژه در کنار شما هستند

یک تماس برای طراحی و دریافت مشاوره تخصصی

کارشناسان زینو هوشمند در تمامی مراحل پروژه در کنار شما هستند